Jak má vypadat řešení web-to-print pro 21. století
Doba koronavirová posunula on-line nakupování mílovými kroky vpřed. Všichni jsme se naučili na e-shop spoléhat. K e-shopu pro polygrafické produkty a služby (web-to-print) je ovšem nutné přistupovat jinak, protože požadavky na jeho obsah, funkcionalitu a výkon se neustále mění. Provozujte tedy pouze takové web-to-print, které splňuje podmínky 21. století.
Služby a produkty obecně jsou nyní v prostředí on-line e-shopů považovány za samozřejmost. Doba koronavirová významně urychlila tento trend. On-line obchod pro běžné spotřební zboží a běžné spotřebitele můžete mít v podstatě do 10minut funkční.
U on-line polygrafických portálů je však situace, snad kromě fotoproduktů, o něco složitější. U těchto portálů to může trvat i několik týdnů či měsíců. Proč? Spotřebitel-zadavatel většinou pro konkrétní typ polygrafického produktu (vizitka, brožura, kniha, obal) dodává i vlastní obsah. Zde je kámen úrazu. Některé z fyzických limitů vyráběných polygrafických produktů, je díky různorodému obsahu dodávaného zadavatelem, nutné často vzájemně diskutovat, resp. schvalovat ještě před vlastní výrobou.
Web-to-print pro polygrafickou výrobu tedy musí splňovat veškerá pravidla a procesy klasického spotřebního e-shopu, na straně jedné, avšak současně musí důsledně respektovat technologické a technické možnosti polygrafického výrobku a jeho zpracování.
Dalším častým oříškem řešení web-to-print pro polygrafické produkty je schopnost detailněji kalkulovat z reálných cenových sazeb technologických postupů a z aktuálních cen vstupních materiálů a ostatních nákladů. Jinak jsou kalkulovány i logistické služby atd.
V dnešní době nemá smysl vyvíjet vlastní e-shop od píky a svépomocí. Investice je obrovská a bez záruky aktuálnosti. Takto postavený e-shop vyjde za pár let z módy, nebude mít potřebné moduly, nebude stačit cloudovým ohebnějším platformám. A shánějte rok, co rok vývojáře, který nahlédne do kódu a raz dva udělá zázraky. To je nereálné. Technologie jsou rychlejší než my a držet se na technologické špici je náročné.
A co třeba open source řešení, které je zdarma? To sice ano, ale opět je tu riziko rychlého zestárnutí e-shopu. Navíc bývá tento svobodný software pomalý a sehnat obratem člověka, který se vám o něj postará, je hodně obtížné.
Cloudová platforma Azure zahrnuje stovky produktů a služeb navržených tak, aby pomáhaly s realizací nových řešení pro aktuální úlohy dneška a s utvářením budoucnosti. Využijte možnost sestavovat, provozovat a spravovat aplikace napříč několika cloudy a místním i hraničním prostředím, a to pomocí nástrojů a architektur podle vaší volby.
GRAFIE CZ pro vás připravuje zajímavý projekt, pod názvem W2P Flexible, na jehož základě bude možné si sestavit komplexní a plně škálovatelné e-shop prostředí s extrémně vyspělými možnostmi v dynamickém přizpůsobování výkonu a datového úložiště.
Martin Novotný, martin.novotny@grafie.cz
Základní informace o řešení W2P Flexible.
3 Comments
Vít Hudec
26 května, 2021at 2:06 pmSuper, rád se poučím 🙂
Přeji pěkný den
Richard Šmíd
26 května, 2021at 4:12 pmUž se těším na prezentaci…. !
DUKASE s.r.o. – Filip Kaška
1 června, 2021at 9:09 amKdy předpokládáte spuštění W2P Flexible a jaká bude cena?